Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kamera cofania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez sebwiecz Zobacz wpis
    Dzisiaj zmontowałem kamerkę, od myfrenda.
    Jestem inż. więc płacą mi za pomysły , miałem pod ręką uchwyty do rurek na przewody więc wyszło całkiem fajnie.
    Przy okazji zabezpieczyłem anty-korozją ranty, strasznie słabe to malowanie, rzekł bym nawet dramat, ekologicznie miękkie.
    Generalnie nie trzeba rozbierać kalpy żeby wyciągnąć włącznik i go wymienić na niwy jak się spierdzieli.

    Najbardziej się namęczyłem żeby zdjąć plastik z klapy, mocne te zaczepy.
    Więc jak ktoś mówi że się nie da to
    żeś zrobił prowizorkę jak mcgyver a ori osłona klamki w ASO za ~10 zł

    Komentarz


    • #27
      dzida_ - podrzuć nr jak możesz
      Nie wiedziałem, normalnie klamka wciskana

      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=70046

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez sebwiecz
        dzida_ - podrzuć nr jak możesz
        Nie wiedziałem, normalnie klamka wciskana
        5j0827229
        Pasuje do Fabii, yeti, superba, chyba Roomstera i A1
        Oraz jak się okazało do octavii III do kamery pod małą klamkę

        Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

        Komentarz


        • #29
          Jest tylko jedno ale... element "5j0827229" jest metalowy, ogólnie to dobrze że jest coś takiego ale obawiałbym się o ewentualne korozje, chyba jakąś uszczelkę dać aby nie było bezpośredniego styku klapa-osłona.
          Ale ogólnie fajnie wiedzieć że takie cudo istnieje.
          Ktoś podłączał może kamerkę z ali przez konwerter sygnału do amundesna ? tak jak wspominałem na początku, dla przypomnienia:

          Kamerka:
          Page Not Found - Aliexpress.com

          Dekoder czy jak się to zwie:
          197.63zł 16% OFF|Adapter RGB do CVBS konwerter sygnału Adapter do RNS315 RNS510 RCD510 kamera Aftermarket RGB do CVBS|adapter passat|passat adapterrgb to cvbs converter - AliExpress

          Ma to działać z amundsen+ o ile dobrze nazywam radio, RNS315 z navi i bluetooth

          Wiem że ori kamerki są drogie i dlatego też szukam jakiejś alternatywy
          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez aryziomex Zobacz wpis
            Jest tylko jedno ale... element "5j0827229" jest metalowy, ogólnie to dobrze że jest coś takiego ale obawiałbym się o ewentualne korozje, chyba jakąś uszczelkę dać aby nie było bezpośredniego styku klapa-osłona.
            Ale ogólnie fajnie wiedzieć że takie cudo istnieje.
            Ktoś podłączał może kamerkę z ali przez konwerter sygnału do amundesna ? tak jak wspominałem na początku, dla przypomnienia:

            Kamerka:
            Page Not Found - Aliexpress.com

            Dekoder czy jak się to zwie:
            197.63zł 16% OFF|Adapter RGB do CVBS konwerter sygnału Adapter do RNS315 RNS510 RCD510 kamera Aftermarket RGB do CVBS|adapter passat|passat adapterrgb to cvbs converter - AliExpress

            Ma to działać z amundsen+ o ile dobrze nazywam radio, RNS315 z navi i bluetooth

            Wiem że ori kamerki są drogie i dlatego też szukam jakiejś alternatywy
            ale czego sie obawiasz? skoro w wielu modelach jest to fabryczne wyposażenie do standardowej klamki
            poza tym tam z założenia nie leci woda, a kamera sama z siebie ma uszczelnienie jak klamka seryjna
            równie dobrze mógłbyś wymieniać śruby w klapie żęby nie zardzewiały - nie ma co przesadzać

            nie wiem jak u Ciebie z radiem - bo do mojego amundsena nie potrzeba żadnego konwertera... po prostu p&p

            Komentarz


            • #31
              dzida_ nie moje auto tylko kolegi ale chodzi o to że kamerkę którą podesłałem jest na "cinch" i chodzi o to aby podłączyć takowe pod ori radyjko a żeby to uczynić to podobno potrzebuję właśnie dekoder (z tego co wyczytałem)
              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez aryziomex Zobacz wpis
                dzida_ nie moje auto tylko kolegi ale chodzi o to że kamerkę którą podesłałem jest na "cinch" i chodzi o to aby podłączyć takowe pod ori radyjko a żeby to uczynić to podobno potrzebuję właśnie dekoder (z tego co wyczytałem)
                u mnie kamerka też była oryginalnie na cinch a trzeba było go upierdzielić i przerobić na 2 wsuwki do fabrycznej kostki w radiu

                Komentarz


                • #33
                  Hmm, można więcej info prosić ?? Ori kamerka jest zakończona wtyczką, jeśli to by zadziałało to nie potrzebowałbym dekodera żadnego. Dzięki.
                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez aryziomex
                    Hmm, można więcej info prosić ?? Ori kamerka jest zakończona wtyczką, jeśli to by zadziałało to nie potrzebowałbym dekodera żadnego. Dzięki.
                    Na octavia team jest cały manual nawet w wersji high ze spryskiwaczem i skretnymi liniami

                    Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

                    Komentarz


                    • #35
                      Piszesz o temacie enriqueza w temacie doposażenia O3 w kamerkę cofania ??
                      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

                      Komentarz


                      • #36
                        No i jest lekki problem ponieważ ja chcę to zrobić w yeti przed FL a tam wszystko jest opisane dla O3 albo jak Enriquez w swojej S3, w yeti jest RNS315+
                        jestes pewien że da się podłączyć zwykła kamerkę nawet chińska z żółtym czinchem do radia bez żadnej ingerencji ?? jedyna ingerencja to uwalenie kabelka i zarobinie "krokodylkami" podłączenie i zakodowanie ?
                        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

                        Komentarz


                        • #37
                          Ty masz amundsena w O3 on inaczej wygląda jak amundsen w O2 no i zapewne pinami się różni
                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez aryziomex
                            Ty masz amundsena w O3 on inaczej wygląda jak amundsen w O2 no i zapewne pinami się różni
                            Ok. Faktycznie nie wziąłem pod uwagę innego modelu...

                            Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

                            Komentarz


                            • #39
                              Rns315 ma wtyczkę 26pin i gdyby się dało wpiąć same konektory w odpowiednie miejsce to byłoby super ale wątpię aby to zadzialalo, najlepiej aby kolega Enriquez się wypowiedział i poratował swoją wiedzą, możliwe że już ten temat był przerabiany przy okazji O2fl tam jest identyczne radio ale tematu nie mogłem znalezc.
                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

                              Komentarz


                              • #40
                                dzida_ Tak więc w O3 to by się udało to o czym piszesz czyli obcięcie końcówki i zarobienie konektorami, niestety w Yeti tego nie uczynisz, a to wszystko spowodowane tym że w O3 masz wpięcie na kamerkę NTSC a w O2fl jak i w Yeti musisz mieć kamerkę RGB a więc bez konwertera ani rusz. Tak więc dzięki za namiar na "wanienkę" do której można zamocować otwieranie klapy bagażnika
                                Ostatnio edytowany przez aryziomex; 17412.
                                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

                                Komentarz


                                • #41
                                  Najgorsze w tym wątku jest pomieszanie O2 i O3 i do tego gdzieś jakieś Yeti. Ale końcowy post aryziomexa rozwiązuje temat
                                  Pozdrawiam
                                  Marcin

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Ogólnie temat jest o Yeti ale że wkradł się temat O2 oraz O3 to postarałem się wyczytać całe info i tak to wyszło. Dzięki za potwierdzenie moich przypuszczeń.
                                    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      dzida_ nie wiem po co obcinałeś cincha z kamery? Nie prościej wyciągnąć z radia gniazdo cinch i masz możliwość rozłączania przy ewentualnym demontażu radia?

                                      Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                                      Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                                      Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Zamieszczone przez gradek Zobacz wpis
                                        dzida_ nie wiem po co obcinałeś cincha z kamery? Nie prościej wyciągnąć z radia gniazdo cinch i masz możliwość rozłączania przy ewentualnym demontażu radia?
                                        nie planuję wyciągać

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          dzida_ przez wyciągane miałem na myśli dołożenie pinów z kawałkiem kabla zakończonym gniazdem Cinch.

                                          Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                                          Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                                          Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Zamieszczone przez gradek Zobacz wpis
                                            dzida_ przez wyciągane miałem na myśli dołożenie pinów z kawałkiem kabla zakończonym gniazdem Cinch.
                                            wiem ale po co... dla mnie nie jest problemem w razie potrzeba (która si może trafić raz na chiński rok) odlutować 2 kabelki

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              aryziomex nie zrobiłeś czasem jakiegoś pliku jak do lusterek jak to pozakładać ??

                                              Zastanawiam się czy te "graty" z Twoich linków podejdą do mojej O2FL kombi z Columbusem?

                                              ...Moje Cappuccino MPi...

                                              jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                                              sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                                              wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis
                                                aryziomex nie zrobiłeś czasem jakiegoś pliku jak do lusterek jak to pozakładać ??

                                                Zastanawiam się czy te "graty" z Twoich linków podejdą do mojej O2FL kombi z Columbusem?
                                                Nie bo nie było mi dane dostać się do kumpla auta aby mu to zamontować, jakoś rozeszło się po kościach
                                                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X